IATA
IATA прогнозує оптимізм для авіаперевізників

Авіаперевізникам прогнозують оптимістичні результати. Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) підвищила прогноз щодо чистого прибутку світових авіакомпаній за підсумками 2010 р. На думку експертів, показник виросте до $8,9 млрд, тоді як в червні 2010 року IATA чекала, що авіаперевізникам не вдасться заробити трохи більше $2,5 млрд.

Поліпшення прогнозу було викликане низкою чинників. Так, останнім часом попит на послуги авіакомпаній виріс, що привело до збільшення заповнювання повітряних судів, як наслідок – прибутковості і в результаті – виручки і чистого прибутку. Витрати перевізників залишаються приблизно на тому ж рівні.

“Відновлення галузі було стрімкіше, ніж хто-небудь міг передбачати. Чистий прибуток у розмірі $8,9 млрд частково покриє 50-мільярдні збитки, понесені компаніями сектору за останні десять років”, – йдеться в опублікованому сьогодні прес-релізі організації.

В кінці 2010 р. попит на послуги авіакомпаній збільшиться, у порівнянні з попереднім роком, на 11% (попередній прогноз – 10,2%), а продуктивність при цьому виросте на 7% (раніше очікувалося зростання на рівні 5,4%). Прибутковість операторів авіаліній від пасажирських перевезень збільшиться на 7,3%, а від вантажних – на 7,9%, що значно вище за початкові оцінки в 4,5% для обох напрямів діяльності. Проте організація указує, що навіть з урахуванням зростання об’єм прибутковості відставатиме від передкризового рівня на 8%.

Найбільш благополучним 2010 рік може стати для компаній Азіатсько-Тихоокеанського регіону, які зможуть відзвітувати про сукупний чистий прибуток у розмірі $5,2 млрд. Північноамериканські компанії повідомлять про чистий прибуток в $3,5 млрд., а латиноамериканські – в $1 млрд. Європейські ж авіаперевізники, згідно з прогнозами, продовжать терпіти збитки, хоча і менші, ніж очікувалося раніше. Так, чистий збиток складе $1,3 млрд, а не $2,8 млрд.

Проте, згідно з представленим сьогодні прогнозом, об’єм чистого прибутку почне знижуватися вже в наступному році. Не дуже оптимістичні оцінки обумовлені невпевненістю фахівців в тому, як довго може продовжитися спостережуваний підйом. Організація також вказала, що рентабельність в даний час настільки мала, що навіть збільшення прибутку у кілька разів здатне забезпечити маржу тільки в 1,6%.

Нагадаємо, міжнародні пасажирські авіаперевезення в червні виросли на 11,9%, перевищивши на 1-2% докризовий піковий показник, який спостерігався в першому кварталі 2008 рік, за ранніми даними IATA. У 2009 р. сукупний збиток авіаперевізників світу склав $9,4 млрд.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.