житло, будинок
Будівництво відновиться у ІІ половині 2011 року

Повноцінного відновлення обсягів будівництва в Україні варто очікувати тільки в другій половині 2011 року, коли ставки по іпотечних кредитах у гривні знизяться до 15%, збільшаться обсяги кредитування будівельних організацій і населення.

Ставки за іпотечними кредитами з початку червня знизилися на 2% до 22,73%. Проте, навіть не дивлячись на це, вони залишаються поки дуже високими.

Обсяг будівельних робіт в Україні у серпні, в порівнянні з липнем збільшився на 297,1 млн. грн. до 4,133 млрд. грн. Даний показник за січень-серпень скоротився на 14% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Однак темпи зниження виробництва в будівництві з місяця в місяць скорочуються.

Плавне відновлення будівництва на думку керівника інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні на Миколи Івченка, пояснюється, перш за все, збільшенням кредитування даної сфери. Так, обсяг нових кредитів будівельним організаціям у травні склав 1,5 млрд. грн., в червні – 1,9 млрд. грн., у липні – 2,5 млрд. грн.

Крім того, відновлюється іпотечне кредитування населення. Обсяг таких кредитів у липні виріс до 0,3 млрд. грн. в порівнянні з 0,2 млрд. грн. у червні. Також росту будівництва сприяє збільшення доходів українців. Реальна заробітна плата в Україні за перші сім місяців зріс на 9,3%.

За матеріалами SV-Development

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.