аптечка
США перевірить аптечки американців

Американська поліція проводить кампанію по збору сильнодіючих лікарських препаратів, що містяться в аптечках громадян.

За останній час в США почастішали випадки залежності від опіумних знеболюючих і інших рецептурних препаратів, а також злочинів, пов’язаних з ними. Наркомани нерідко обкрадають будинки хворих чи літніх людей і вриваються в житло.

У суботу поліція відкриє пункти прийому ліків в чотирьох тисячах точок на території Сполучених Штатів. Ця програма, координованих американським Управлінням наркоконтролю, буде першим подібним кроком національного масштабу.

“У 17 штатах кількість смертей від наркотиків, придбаних як за рецептом, так і нелегально, нині перевищує число випадків загибелі людей в автомобільних катастрофах, при цьому опіумні знеболюючі є лідерами на ринку. Число людей, що потребують в лікуванні від залежності від знеболюючих засобів, збільшилася з 1998 по 2008 рік на 400%”, – відзначає видання The New York Times.

“Ми стаємо свідками того, як велике число людей відчайдушно й агресивно намагаються заволодіти цими препаратами, – відзначає Джанет Міллс, генеральний прокурор штату Мен. – Вторгнення в будинки, пограбування, напади, вбивства, крадіжки – всі види злочинів, пов’язані з рецептурними препаратами”.

Чиновники, які координують програму повернення ліків, усвідомлюють, що навіть при декількох тисячах пунктів обміну, вона збере у населення лише мізерну частину медикаментів, що викликають залежність.

Тим не менше, Стів Баллок, генеральний прокурор Монтани, вважає, що програма є корисним засобом.

“Це підвищує поінформованість населення про те, що ми схильні накопичувати і зберігати ці ліки, а підвищення обізнаності є важливим кроком на шляху до вирішення всієї проблеми”, – сказав він.

За матеріалами The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.