ЄС, Україна
Пінчук, Клички, Андрухович, Тимошенко і Суркіс найбільше лобіюють Україні у світі

Перше місце в десятці лобістів України у світі зайняв засновник міжнародної інвестиційно-консалтингової групи EastOne Віктор Пінчук. Такі результати рейтингу, створеного Інститутом світової політики, складеного на основі опитування 30 українських та міжнародних експертів.

За словами директора інституту Олени Гетьманчук, перше місце Віктор Пінчук зайняв завдяки ланчу в Давосі, щорічної Ялтинської Європейської Стратегії та меценатству.
Друге місце в рейтингу займають брати-боксери Віталій та Володимир Клички. На третьому місці – директор програми Росії та Євразії британського Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр.

За ним йде старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки ім. Петерсона (США) Андерс Аслунд.

На п’ятій позиції знаходиться письменник Юрій Андрухович. Шосте і сьоме місця поділили американський політолог Збігнєв Бжезинський і екс-Президент Польщі Александр Кваснєвський. На восьмій позиції – старший аналітик Європейської Ради з міжнародних відносин Ендрю Вілсон.

На дев’ятому місці рейтингу – екс-прем’єр України Юлія Тимошенко.

«Хоча спогади про «помаранчеву революцію» зблякли, жінка з акуратно заплетеною косою все ще залишається найбільш упізнаваним символом українського демократичного табору. А іноді – і всієї України», – відзначила Олена Гетьманчук.

І на десятому місці знаходиться президент Федерації футболу України Григорій Суркіс.

«Він буде потрапляти до цього рейтингу як мінімум до Євро-2012. Євро-2012 у випадку з Україною – не просто футбольний чемпіонат, але й перший серйозний тест на її євроінтеграційну здатність», – резюмувала директор Інституту світової політики.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.