пам'ятник червоноармійцям у Польщі знову осквернили
пам'ятник червоноармійцям у Польщі знову осквернили

У польському селі Оссово, розташованої поблизу столиці країни, повторно осквернили пам’ятник червоноармійцям, загиблим у битві під Варшавою у 1920 році. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

“На місці, де 90 років тому поляки відстояли свою незалежність і не пустили більшовиків далі в Європу, ставлять пам’ятник агресорові, причому з православним хрестом. Адже ці люди йшли не з хрестом, а з серпом і молотом. Це образливо!”, – Так говорили учасники акції протесту, які не дозволили відкрити пам’ятник червоноармійцям місяць тому.

Тоді, напередодні відкриття, на ньому з’явилися червоні зірки, тепер, написи “Катинь 2010” та “Броніслав, ми не пробачимо тобі хреста”.

Мова йде про так званий “смоленський” хрест, який був прибраний кілька днів тому з однієї із площ поблизу президентського палацу у Варшаві.

Представники місцевої влади обурені тим, що трапилося і заявляють, що найближчим часом пам’ятник буде очищено.

У свою чергу ініціатор установки обеліска, генеральний секретар Ради охорони пам’яті битв і мучеництва Анджей Кунерт заявляє, що “не відступить перед хамством”, і пам’ятник червоноармійцям все одно буде відкрито.

Поліція веде пошук вандалів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.