цензура, напад, кримінал
Журналісти ідуть з Першого Національного через цензуру

З Першого національного звільняються троє кореспондентів новин: Ігор Кримов, Юлія Банкова, Олександр Романюк.

Цю інформацію, отриману Телекритикою з неофіційних джерел, підтвердив Олександр Пантелеймонов, заступник генерального директора НТКУ з інформаційного мовлення.

«Так, це правда, за останній місяць співпрацю з телеканалом припинили троє журналістів новин. На жаль, сьогодні Першому національному важко конкурувати з комерційними каналами у всьому, що стосується фінансів, і зарплата журналістів – не виняток. Тому керівництво телеканалу з розумінням ставиться до рішення наших журналістів», – сказав Пантелеймонов.

Як уточнила журналістка Юлія Банкова, низька оплата праці на Першому – це лише одна з причин її звільнення з каналу. Решта – морально-етичні міркування.

«Цензура міцніє, і щодалі – то важче їй опиратися», – сказала Банкова.

Її колега Ігор Кримов зауважив, що його причина звільнення офіційно в заяві вказана так: за власним бажанням з морально-етичних міркувань.

«А вже ці міркування мали дві складові – політичну й економічну. Політична є така, що багато чого не давали робити, а економічна – просто витискали з каналу, три місяці поспіль позбавляючи премії і тримаючи на голій ставці. А це приблизно півтори тисячі гривень мінус податки», –  сказав Кримов.

Водночас керівництво «Першого національного» заперечує інформацію про цензуру на каналі.

«Цензури на телеканалі немає. Ми працюємо в рамках редакційної політики, і як державна телекомпанія висвітлюємо діяльність органів влади», – сказав Пантелеймонов.

Він підкреслив, що не бачить політичних мотивів у звільненні журналістів.

«Перший національний» завжди був своєрідною кузнею кадрів для українського телебачення. В Україні немає телевізійного каналу, на якому не працювали б колишні працівники «Першого», – сказав заступник гендиректора НТКУ.

«Я прошу не вбачати в переході журналістів «Першого» на інші канали політики. Звільнення журналістів – це постійний нескінченний процес, до якого, на жаль, ми були готові і сприймаємо його з розумінням. Ми бажаємо журналістам, які працювали в новинах «Першого», повної реалізації свого творчого потенціалу», – сказав Пантелеймонов.

За матеріалами ТК, Главред

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.