Державний реєстр виборців
Змінами передбачена можливість тимчасової зміни місця голосування виборця

Верховна рада України прийняла законопроект про внесення змін до закону України “Про Державний реєстр виборців”.

За відповідне рішення проголосували 249 із 379 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема, передбачена можливість тимчасової зміни місця голосування (на період проведення виборів або референдуму) виборця, який у день голосування з поважної причини не може проголосувати за своєю виборчою адресою, без зміни виборчої адреси.

Крім того, визначено поняття “виборча адреса”, зокрема, виборця, який немає зареєстрованого місця проживання, військовослужбовця, виборця, який відбуває покарання, виборця, що проживає або перебуває за межами України.

Законом удосконалено порядок внесення змін до реєстру за ініціативою виборця. За підсумками вивчення звернення виборця орган реєстру може звернутися засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи реєстру до органу ведення реєстру за попередньою виборчою адресою виборця про необхідність внесення змін щодо виборчої адреси виборця (якщо попередня виборча адреса виборця не належить до території, на яку поширюються повноваження цього органу ведення реєстру).

Документ містить норму про щомісячне оновлення бази даних реєстру (замість щоквартального). Законом нормується також порядок, згідно з яким відомості подаються до органу ведення реєстру за місцезнаходженням органу, установи до 5 числа наступного місяця.

Удосконалена також процедура публічного контролю ведення реєстру, технології обміну даними між органами ведення реєстру з допомогою засобів автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи реєстру і т.д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.