Сільвіо Берлусконі
Берлусконі виступає за виселення циган

Італійський прем’єр підтримав французького президента з питання про висилку на батьківщину циган. Це послужило приводом для розмов про появу осі Рим-Париж, пише італійська La Stampa.

Берлусконі хоче” струсити “Європу з проблемою нелегальної імміграції і встає на сторону французького президента Саркозі в полеміці з європейським комісаром Вівіан Редінг. Крім того, позиції Єлисейського палацу по забороні носіння паранджі знайшли підтримку і схвалення у спікера італійського парламенту Джанфранко Фіні. Але саме перше питання по-справжньому сколихнуло води в Європі і змусило італійського прем’єра встати на сторону Саркозі в жорсткій полеміці з ЄС. Редінг “варто було б колись обговорити це питання в приватному порядку з французькими керівниками, перш ніж висловлювати свою думку публічно, як вона це зробила”, зазначив Берлусконі в інтерв’ю газеті Le Figaro.

На думку італійського прем’єра, схожість думок Парижа і Риму, що відрізняються від думки Німеччини, має допомогти струсити Брюссель, де сьогодні відбудеться засідання Ради Європи за участю глав держав і урядів з економічних і фінансових питань. Необхідні спільні рішення і з цих питань.

“Ця проблема циган – не тільки французька, – пояснив голова Ради міністрів Італії. – Вона стосується всіх країн Європи”.

До цієї проблеми варто ще додати проблему незаконної імміграції.

“Справа в тому, – сказав Сільвіо Берлусконі, – що Європа ще не зрозуміла, що мова не йде про виключно французькі, італійські, грецькі чи іспанські проблеми. Президент Саркозі, навпаки, чудово це розуміє. Сподіваємося, що збіг думок Італії та Франції допоможе сколихнути Європу”.

Вісь Франція-Італія повертається, і Берлусконі готовий протягнути руку Саркозі, коли Франція буде головувати на G8 і G20.

“Я готовий працювати з президентом Саркозі, використовуючи весь мій досвід. У нас з ним чудові особисті стосунки”, – відзначив прем’єр.

За матеріалами La Stampa, Inopessa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.