Пакистан, збитки від повеней
Збитки від повеней у Пакистані оцінюються у близько $15 млрд.

ООН оголосила для країн-донорів і міжнародних гуманітарних організацій найбільший в історії Об’єднаних Націй заклик про збір коштів для надання допомоги постраждалому від повеней Пакистану. Як заявив на прес-конференції Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, на ці цілі необхідно зібрати 2 мільярди доларів.

Спочатку вважалося, що для Пакистану необхідно зібрати $459 мільйонів, однак після того, як співробітники різних агентств ООН оцінили ситуацію на місцях і провели консультації з пакистанським урядом, сума зросла ще на $1 мільярд 594 мільйони. За словами Пан Гі Муна, повінь, що сталася цього року в Пакистані, “є найсерйознішим і масштабним стихійним лихом, на яке доводиться реагувати Організації Об’єднаних Націй за всі 65 років її існування”.

Згідно з даними ООН, в результаті стихійного лиха, викликаного мусонними дощами, постраждали більше 20 мільйонів чоловік, 6 мільйонів з яких потребують екстреної гуманітарної допомоги. В результаті розгулу стихії були зруйновані понад 1,9 мільйона житлових будинків.

Повені порушили сім великих районів Пакистану, де проживає близько 43 мільйонів чоловік. Зараз людям необхідні продовольство, чиста питна вода, предмети гігієни, медикаменти, а також тимчасові притулки. За даними ООН, гуманітарна ситуація в Пакистані продовжує погіршуватися. Рівень води в річці Інд, що протікає уздовж багатьох південних міст, зростає, що може призвести до чергових повеней.

Запитані $2 мільярди будуть використані як для надання постраждалим екстреної продовольчої і медичної допомоги, доставки наметів і предметів санітарії, так і для здійснення довгострокових проектів. Переглянутий план доповнено проектами з відновлення зруйнованої інфраструктури. У цілому кошти будуть виділені на фінансування 483 проектів, реалізацією яких займуться 15 установ системи ООН та 156 неурядових організацій.

Відзначимо, що збитки від повеней у Пакистані оцінюються у близько $15 млрд.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.