Барак Обама
Обама - ворог Ізраїля

Барак Обама – найбільш вороже налаштований по відношенню до Ізраїлю американський президент. Такої думки, як повідомляє газета The Jerusalem Post, дотримуються лідери Ради єврейських поселень Іудеї і Самарії Західного берега річки Йордан.

На їхню думку, про це свідчить безпрецедентний тиск Вашингтона на прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху з тим, щоб останній “на догоду палестинцям” відмовився від продовження мораторію на будівництво в поселеннях. Саме це питання є ключовим на відновилися прямих палестино-ізраїльських переговорах.

Якщо Нетаньяху готовий до певних компромісів, в тому числі до відмови від розширення планів поселенської будівництва при поновленні споруди вже розпочатих будинків, то Палестинська національна адміністрація (ПНА) Махмуда Аббаса вимагає беззастережного продовження мораторію.

Рада поселень виступила з офіційною заявою, яку поширить через ряд англомовних видань, включаючи ізраїльські та американські. У ній стверджується, що “Обама викручує руки Нетаньяху з тим, щоб розірвати землю Ізраїля і піддати загрозі саме його існування”.

“Однак ми – не маріонеткова держава, – вказують лідери Ради. – Переважна більшість американців розуміє, що Ізраїль залишається стовпом демократії в океані радикального ісламу”.

“Ми просимо Конгрес США зажадати від Обами поваги до Ізраїлю та його незалежності, не змушувати нас здійснити колективне самогубство”, – підкреслюється в заяві, повний текст якої буде поширений 15 вересня.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.