Барак Обама

Адміністрація США, очолювана президентом-демократом Бараком Обамою, готова до того, що на майбутніх проміжних виборах 2 листопада в конгрес Демократична партія може втратити парламентську більшість.

“Якщо вважати вибори референдумом про те, чи задоволені люди нинішньої економічною ситуацією, то ми (демократи) не проявимо себе добре. Всім здається, що економіка вимагає більшого, ніж робиться”, – сказав Обама в інтерв’ю телекомпанії ABC.

Політичні опоненти дорікають діючій адміністрації в нездатності впоратися з безробіттям, рівень якого тримається декілька місяців на рівні 10 відсотків, і необдуманих витратах.

Адміністрація це визнає, нагадуючи разом з тим республіканцям, що саме з їхньої вини деякі законопроекти зі стимулювання економіки заблоковані сенатом, або були прийняті із затримкою
Разом з тим, можлива поразка демократів на майбутніх виборах не стане несподіванкою. У США з 1989 року існує тенденція: партія, що виграла президентські вибори, програє перші після них вибори губернаторів у штатах і вибори до конгресу.

Рейтинг Обами як глави держави в даний час коливається, в межах 49%. За даними американських ЗМІ, в середньому близько 60% громадян вважає, що в даний час країна знаходиться в занепаді. За даними опитування ABC, NBC, Washington Post і Wall Street Journal, 46% респондентів позитивно оцінюють роботу Обами-президента, 53% не схвалюють. Близько 53% опитаних готові підтримати на виборах республіканців.
На початку листопада американцям належить обрати повний склад палати представників (435 конгресменів), близько третини членів сенату (37 сенаторів із 100). Також 2 листопада відбудуться губернаторські вибори в 37 штатах з 50, у двох територіях (Віргінські острови і Гуам) і вибори мера столичного округу Колумбія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.