Citigroup, банк
Citigroup вчергове відповідатиме в суді через недостовірні дані

Банк Норвегії подав до суду Нью-Йорка позов на $835 млн проти Citigroup у зв’язку з наданням неправдивих відомостей і приховуванням даних про дійсне фінансове становище американського банку, у тому числі щодо іпотечних паперів, перед початком кризи.

У норвезькому центральному банку стверджують, що це призвело до значних збитків для фонду національного добробуту Норвегії. У числі відповідачів за позовом проходять головний виконавчий директор Citigroup Вікрам Пандіт і його попередник Чак Прінс.

“Позивач (ЦБ Норвегії – ред.) придбав акції Citigroup за завищеними цінами з січня 2007 по січень 2009 року через неодноразові істотні заяви відповідачів, при цьому заяви не відповідали дійсності, а також у результаті невиконання зобов’язань Citigroup перед інвесторами з розкриття даних”, – зазначено в позовній заяві.

Тим часом, Citigroup всі звинувачення заперечує.

“Ми впевнені в тому, що позов безпідставний, і будемо рішуче захищати свої позиції”, – заявила прес-секретар Citigroup Даніель Ромеро-Епсілос.

Банк Норвегії вкладав кошти в акції Citigroup в якості керуючого активами Норвезького нафтового фонду, що є другим за величиною в світі. Фонд, створений в 1990 році для примноження доходів від продажу нафти, в 2008 році втратив 23% через кризу, проте з тих пір відшкодував збитки.

У минулому році Інвестиційне управління Абу-Дабі пред’явило позов, звинувативши Citigroup в тому, що надані недостовірні відомості призвело до збитковості вкладенню $7,5 млрд в 2007 році.

У 2009 році сім норвезьких громад звернулися до суду з вимогою стягнути з Citigroup збитки від операцій з деривативами. Через надані банком неправдивих відомостей норвежці втратили $115 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.