Клінтон, Аббас, Нетаньягу, Палестина, Ізраїль
Нетаньягу просить Аббаса продовжити переговори

США, Ізраїль і Палестинська національна адміністрація (ПНА) ведуть переговори про те, як продовжувати мирне врегулювання після закінчення терміну мораторію на будівництво єврейських поселень на Західному березі річки Йордан.

Очікується, що переговори щодо вирішення кризи продовжаться протягом декількох наступних днів. Напередодні глава уряду Ізраїлю Біньямін Нетаньягу двічі розмовляв з державним секретарем США Хілларі Клінтон, а також спілкувався з президентом Єгипту Хосні Мубараком і королем Йорданії Абдаллою.

“Ізраїль готовий продовжувати контакти в наступні дні для знаходження шляху до продовження мирних переговорів, – говориться в заяві Нетаньягу, поширеній після закінчення терміну мораторію. – Я закликаю голову ПНА Махмуда Аббаса продовжити позитивні і чесні переговори, які ми тільки що почали для того , щоб досягти історичної угоди між двома народами”.

За словами глави ізраїльського уряду, його наміри на досягнення мирної угоди “серйозні і чесні”.

“Я сказав голові Махмуду Аббасу: давайте заради обох наших народів сфокусуємо на тому, що дійсно має значення”, – зазначив Нетаньягу.

У понеділок ізраїльські ЗМІ відзначають, що в ізраїльтян і палестинців, незважаючи на закінчення строку мораторію, є ще тиждень на знаходження компромісного варіанту в складаються умовах, і за цей час голова Палестинської автономії не буде оголошувати про вихід з переговорного процесу.

Махмуд Аббас, зі свого боку, повторив, що якщо Ізраїль не продовжить мораторій на будівництво поселень, то мирні переговори стануть “лише втратою часу”.

У ніч на 27 вересня офіційно закінчився десятимісячний мораторій на будівництво на Західному березі річки Йордан (Іудея і Самарія). Тисячі ізраїльтян-поселенців зібралися на масову демонстрацію, а після мітингу, ще за кілька годин до офіційного закінчення мораторію, заклали фундамент нового дитячого садка.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.