Нефертіті
Нефертіті не була красунею

Нефертіті аж ніяк не була красунею. До такого висновку прийшли дослідники, що займаються вивченням скульптурного погруддя давньоєгипетської цариці, подружжя фараона XVIII династії Ехнатона, яка вважається одним з еталонів жіночої краси і вишуканості.

У Нефертіті, чиє ім’я дослівно перекладається як «красуня прийшла», була далека від досконалості структура кісток, викривлений ніс і зморшки. Учені провели томографічне обстеження 50-сантиментрового вапнякового бюста, який було виявлено німецьким археологом Людвігом Борхардта в 1912 році в скульптурній майстерні Тутмоса в Ель-Амарне і який зараз зберігається в берлінському музеї. Його повернення в Каїр наполегливо домагається єгипетська влада.

Сканування 3000-річного скульптурного зображення показало, що під зовнішнім шаром є ще одне «обличчя» Нефертіті – з горбинкою на носі і численними зморшками навколо очей, куточків рота і на щоках. Такий контраст між двома зображеннями наштовхнув дослідників на думку, що стало згодом найвідомішим у світі зображення цариці піддалося стародавніми художниками значного ретушуванню.

Фараон Аменхотеп IV (Ехнатон), ззовні зовсім непоказний, з неправильною будовою тіла, увійшов в історію як великий реформатор та чоловік Нефертіті, яку вважали досконалістю. Її лицем прикрашали храми по всій країні. Легенди розповідають, що ніколи раніше Єгипет не породжував таких красунь.

З початку розкопок на руїнах міста Ахетатона (сучасна Тель-ель-Амарна) у 80-х роках XIX століття до теперішнього часу не виявлено жодного чіткого свідоцтва про походження Нефертіті. На думку одних єгиптологів, Нефертіті була єгиптянкою, за версією інших – іноземної принцесою. Вона народила шістьох доньок і померла приблизно в 1130 році до н. е., у віці від 29 до 38 років.

Ще за кілька років до своєї кончини Нефертіті, яка зіграла важливу роль в житті фараона Ехнатона та мала величезну владу і повноваження, зникла з історичної арени, поступившись місцем другорядної цариці Кийа, місце якої пізніше зайняла старша дочка Нефертіті Мерітатон. Разом з нею зникло і більшість її зображень.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.