НБУ, Національний банк України
НБУ випустить нові монети: "Калина червона" та "Українське лікарське товариство"

Національний банк України 24 вересня випустить в обіг золоту монету номіналом 2 гривні “Калина червона”, присвячену, як відзначають у банку, одній з найулюбленіших рослин українців, про яку складено багато пісень. До того ж, калина є одним із символів України. Новинка продовжить серію “Найменша золота монета”.

Монета викарбувана з металу 999,9 проби тиражем 10 000 штук, маса кожної – 1,24 грама, діаметр – 13,92 мм. На реверсі монети розміщено зображення гілки калини з ягодами, на лицьовій стороні – герб України, тут же зазначені номінал і рік випуску монети (2010), проба металу, маса грошового знака, є логотип монетного двору НБУ.

Крім того, в п`ятницю Національний банк України випустить монету номіналом 2 гривні з нейзильберу  “Українське лікарське товариство”. Вона присвячена 100-річчю з дня заснування у Львові першої професійної громадської організації лікарів.

Тираж монет – 35 000 штук, маса однієї монети – 12,8 грама, діаметр – 31 мм. У центрі аверсу монети зображений логотип Всеукраїнського лікарського товариства, над ним розміщений герб України, тут вказані номінал і рік випуску (2010). На зворотному боці монети можна побачити емблему Українського лікарського товариства у Львові.

Джерело Банкір.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.