Валентин Наливайченко
Наливайченко вимагає від ГПУ порушення кримінальної справи проти Табачника

Громадська ініціатива “Оновлення країни” звернеться до Генеральної прокуратури України з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності міністра освіти і науки Дмитра Табачника за порушення Закону і заперечення встановленого українським судом факту, що Голодомор 1932-33 років був актом геноциду Українського народу.

Про це заявив координатор Громадської ініціативи “Оновлення країни” Валентин Наливайченко, повідомляє прес-служба “ОК”.

За його словами, заява міністра освіти щодо Голодомору прямо суперечить статті 2 Закону “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, в якій визначено: “Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним”.

“Оновлення країни” закликає народних депутатів України особливо від Донецької, Харківської, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Херсонської областей винести на розгляд Верховної ради постанову про усунення Табачника з посади міністра за порушення українського законодавства.  У 1932-33 роках саме в цих регіонах масово вбивали голодом мільйони наших земляків та родичів, взявши голодні села в блокаду каральними загонами ҐПУ.

Наливайченко нагадав, що Український суд у січні 2010 року відповідно до статті 6 Конвенції ООН “Про запобігання злочинам геноциду та покарання за нього” визнав факт геноциду та назвав його організаторів, які з метою придушення національно-визвольного руху в Україні в період 1932-33рр. умисно організували цей злочин.

“Чиновники, які заперечують факт злочину, вчиняють протиправно і підпадають під юрисдикцію Міжнародного суду в Гаазі. Ті, хто заперечує, що в Україні у 32-33 роках минулого століття в оточенні збройних формувань від голоду загинули наші діди і прадіди, – покривають злочинців і виправдовують злочини проти людяності”, – підкреслив координатор “Оновлення країни”.

Як повідомляв NM, міністр освіти Дмитро Табачник назвав визначення Голодомору геноцидом українського народу вигадками закордонних істориків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.