червоні кхмери
"Червоних кхмерів" звинувачують у злочинах проти людяності, геноциді, масових вбивствах і переслідувані за релігійними мотивами

Міжнародний трибунал ООН формально висунув проти чотирьох колишніх лідерів режиму червоних кхмерів у Камбоджі звинувачення в геноциді і злочинах проти людяності.

Як очікується, суд над главою країни Кхієу Самфаном, головним ідеологом “червоних кхмерів” Нуоном Чеа, колишнім міністром закордонних справ країни Ієнгом Сарі, а також його дружиною Ієнг Тхірітх, яка займала посаду міністра соціального забезпечення, розпочнеться в середині 2011 року.

Усім фігурантам висунули по чотири звинувачення: злочини проти людяності, геноцид, вбивство і переслідування за релігійними мотивами.

Червоні кхмери на чолі з Пол Потом захопили Пномпень і встановили режим диктатури в 1975 році. Нова влада закрила в Камбоджі школи, лікарні, фабрики, скасувала грошову систему, заборонила релігії і конфіскувала всю приватну власність, після чого почалися жорстокі репресії.

Усього за час режиму червоних кхмерів від голоду, хвороб і знущань загинули 1,7 млн осіб – четверта частина тодішнього населення Камбоджі. Режим було повалено в січні 1979 року в результаті окупації країни в’єтнамськими військами.

Нагадаємо, в липні трибунал визнав винним у злочинах проти людяності і засудив до 35 років Каінгу Гуеку Еаву, більш відомого під ім’ям Дач (Duch), колишнього начальника в’язниці, в якій загинули тисячі людей у часи правління червоних кхмерів. Його звинуватили у злочинах проти людяності, порушенні Женевської конвенції, навмисних вбивствах як мінімум 14 тисяч осіб, а також тортурах. Проте незабаром покарання Дачу було скорочено до 19 років в’язниці.

Джерело Korespondent

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.