росія_грузія
Грузія vs Росія у суді в Гаазі

Сьогодні в Міжнародному суді ООН в Гаазі починаються слухання за позовом Грузії до Росії, поданого в серпні 2008 року.

За інформацією російських юристів, які будуть брати участь у судових засіданнях, вони збираються розвалити справу за формальними ознаками.

Тбілісі звинувачує Москву в порушенні Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і вимагає від суду змусити Росію забезпечити повернення грузинських біженців в Абхазію і Південну Осетію.

Росія подала заперечення до грузинського позову, в яких оспорюється юрисдикція суду. Саме ці заперечення і стануть предметом слухань, що починаються сьогодні в Гаазі.

Крім того, російська сторона вказує на порушення, допущені Грузією в ході подачі позову. Звертатися туди можна тільки в тому випадку, якщо спір не врегульований шляхом переговорів або процедур, спеціально передбачених у конвенції.

Нагадаємо, що 16 вересня 2009 р. Європейський суд з прав людини у Страсбурзі  провів перше слухання за позовом Грузії проти Російської Федерації. У скарзі, поданій Тбілісі в березні 2007 р., стверджувалося, що Росія порушила ряд статей Європейської конвенції із захисту прав людини після того, як в Грузії 27 вересня 2006 р. був проведений арешт чотирьох російських офіцерів.

8 вересня 2008 Міжнародний суд ООН у Гаазі почав проводити триденне слухання у відповідь на прохання Грузії, яка вимагає, щоб Росія припинила напади на грузинів. Також Грузія подала проти РФ позов з вимогою виплати компенсації за “майже двадцятирічну дискримінацію етнічних грузин” з боку Москви. У супровідному листі до позову говорилося, що, починаючи з початку 1990-х рр. Російська Федерація, діючи в унісон із сепаратистськими силами і найманими вбивцями в Південній Осетії і Абхазії, була залучена в систематичну політику етнічної дискримінації, направленої проти етнічних грузин.

Росія ж у свою чергу звинувачувала Грузію в етнічних чистках і геноциді по відношенню до населення Абхазії і Південної Осетії.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.