Гонгадзе
Журналісти хочуть, аби влада повернулася до розгляду справи їхнього колеги

Міжнародна федерація журналістів, Британський союз журналістів, Фундація Ґонґадзе та Інститут масової інформації закликали українську владу відновити розслідування справи щодо встановлення замовників убивства журналіста Георгія Ґонґадзе.

“Ми знову закликаємо українську владу провести серйозне розслідування щодо тих, хто замовив його вбивство. Нас серйозно турбує інформація про те, що головним замовником вбивства Ґонґадзе може бути названий покійний генерал Юрій Кравченко. Ці побоювання в першу чергу пов’язані з тим, що слідство не пояснює мотиви, з яких Кравченко міг віддати наказ про вбивство. Незважаючи на умисне затягування розслідування і серйозні помилки слідства, це виглядає як спроба приховати справжніх замовників вбивства і свідомо перекласти провину на покійного Кравченка, щоб реальні замовники уникли покарання ” , – йдеться в тексті заяви, яка розміщена на сайті Інституту масової інформації.

Журналісти також закликали українську громадськість і міжнародне співтовариство вимагати подальшого розслідування справи, щоб отримати відповіді щодо справжніх мотивів замовників.

“Вiдтак, з приводу роковин трагічної смерті Георгія ми ще раз закликаємо: владу України  – передивитися та відновити розслідування щодо замовників вбивства, а також гарантувати те, що вони будуть притягнуті до суду;владу України – порушити кримінальну справу проти вищих посадовців, які чинили навмисні перешкоди слідству; уряди, журналістів, та міжнародну громадськість – продовжувати боротися проти безкарності тих можновладців, які переслідують та чинять насильство проти журналістів”, – сказано у заяві.

Джерело ІМІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.