Міністерство фінансів України, Мінфін
Мінфін виставляє на продаж борги держпідприємств, залучені під держгарантії

До кінця року Мінфін України виставить на продаж більш ніж трирічну заборгованість підприємств перед державою за кредитами, залученими державою або під держгарантії. Загальна сума – $1,78 млрд. А також за борги за бюджетними позичками та фінансовою допомогою на поворотній основі (243,02 млн грн).

Продаж прав вимог на відкритих аукціонах буде проведено вперше з 2006 р., за умови що Мінфін найближчим часом затвердить документ, який регламентує продаж таких боргів.

У підготовленому Мінфіном проекті постанови Кабміну вказується, що кожне підприємство-боржник зможе оформити свою заборгованість векселями, які будуть виставлятися на торги. Цей документ урядовий комітет з питань економічної політики розглянув 2 вересня, після чого він був відправлений на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) і Держкомпідприємництва.

У прес-службі Мінфіну не змогли повідомити дату першого аукціону і кількість підприємств, борги яких планується продати (на 1 березня 2006 у держави було 53 боржника з боргом в $1,38 млрд), але повідомили, що з боргів буде списана пеня, а максимально можливий дисконт складе 50% від номінальної вартості прав вимог. У 2006 р. також вводився 50-відсотковий поріг, але з дисконтом в 45%. Тоді протягом кількох місяців були продані борги на 46,73 млн грн – 25,5% від загальної суми погашення заборгованості.

Покупцями виступили ФК “Сократ” і ПУМБ. Отримати коментар у ПУМБ не вдалося. А провідний аналітик ІГ “Сократ” Станіслав Картавих заявив, що привабливість таких активів полягає в значному дисконті по відношенню до номінальної вартості боргу, що при погашенні дає більш високу прибутковість у порівнянні з класичними активами.

За матеріалами РБК, Комерсант-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.