Володимир Чайка
Тепер Володимир Чайка виступатиме лише українською

Ленінський районний суд Миколаєва виніс дві постанови, згідно з якими Миколаївському міському голові Володимиру Чайці забороняється виступати будь-якою іншою мовою, окрім державної, без перекладу українською.

Причиною винесення подібної постанови судом стали звернення до суду миколаївського пенсіонера Анатолія Ільченка.

У постанові суду від 30 липня говориться, що Чайка, виступаючи перед городянами в День Перемоги російською мовою, порушив інтереси україномовної частини населення.

“Позивач вважає, що у зв’язку з подібними діями його позбавили можливості отримувати інформацію українською мовою, у нього погіршується здоров’я, він змушений звертатися до суду, що викликає у нього душевний біль та моральні муки”, – йдеться в ухвалі суду.

У результаті суд прийняв рішення задовольнити позов Ільченка частково. Так, суд заборонив Чайці виступати будь-якою іншою мовою, крім української, без перекладу державною мовою, але відмовив пенсіонеру в моральній компенсації.

Згідно з постановою Ленінського районного суду від 27 липня, дії міського голови, який привітав миколаївців із Новорічними та Різдвяними святами російською мовою, було визнано неправомірними. Більше того, в інтересах пенсіонера з Чайки було стягнуто 100 грн моральної компенсації, тоді як позивач оцінював свій моральний збиток у 3000 грн.

Обидва рішення суду набули законної чинності.

Як повідомлялося, днями Ленінський районний суд Миколаєва розглянув справу проти того ж Ільченка, обвинуваченого в хуліганстві за те, що він вимагав від працівниці Ощадбанку спілкуватися з ним державною мовою, а після її відмови – просив надати книгу скарг та пропозицій.

Джерело Кореспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.