Олександр Лукашенко
Лукашенко вступає у конфлікт з Кремлем

У серпні в Клайпеду були доставлені 80 тис. тонн венесуельської нафти, які пройшли на Мозирський нафтопереробний завод в Білорусі.

На поточний і наступний рік заплановані нові поставки. Традиційний постачальник нафти до Білорусі – Росія, проте Лукашенко дразнить Кремль, переглядаючи умови придбання Білорусією російських енергоносіїв, розповідає журналіст Bloomberg Юрій Хумбер.

“Ранений відсутністю підтримки, Кремль пригрозив припинити субсидування поставок нафти і газу в Білорусію”, – нагадує автор.

Білорусія подала на Росію в Економічний суд СНД.

У сварці з Росією Лукашенко експлуатує свій альянс з ЄС, але ЄС не бажає надавати фінансову допомогу Білорусії, поки не будуть проведені демократичні реформи. Тоді у березні Лукашенко уклав угоду з Чавесом.

За словами білоруської сторони, венесуельська нафта замінить поставки з Росії і дозволить партнерам продавати нафтопродукти в Європу. Аналітики вважають, що на даний момент така схема комерційно невигідна, а отже, як мінімум одна сторона керується не економічними, а політичними інтересами.

Можливо, Чавес намагається продемонструвати свій глобальний вплив, припустив Кріс Уїфер, старший спеціаліст “Уралсиб капітал” зі стратегічного планування.

“У Лукашенка є й інші козирі”, – вважає видання, згадуючи про нафтопровід, по якому Європа одержує чверть російської нафти, і колосальні запаси поташу.

Частку державного підприємства “Білоруськалій” хочуть придбати китайці.

Розвиток бізнесу в галузі поташу разом з китайцями послабить владу Росії над Білоруссю. Але Лукашенко слід остерігатися: якщо продати китайцям занадто велику частку, вони зможуть вимагати зниження цін, відзначають аналітики.

За матеріалами The Business Week, Inopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.