катер
Охоронцями які розстріляли італійських рибалок, виявилися самі італійці

Лівійський патрульний катер відкрив з кулемета вогонь проти італійської риболовецької шхуни “Аріете” і спробував узяти її на абордаж.

Повідомляється, що лише завдяки щасливому випадку обійшлося без людських жертв.

Італійським рибалкам вдалося втекти від погоні і досягти нейтральних вод. Капітан італійської шхуни повідомив по радіо про подію командуванню італійської берегової охорони в порту приписки Мадзара-дель-Валло на Сицилії.

Інцидент стався в 30 милях від лівійського узбережжя на кордоні з Тунісом у затоці Великий Сирт. Незважаючи на норми міжнародного морського права, лівійська влада вважають цей морський район своєю винятковою економічною зоною.

У ході розслідування, розпочатого міністерством внутрішніх справ Італії, з’ясувалося, що на борту лівійського сторожовика у момент інциденту перебували італійські військовослужбовці, які виконують функції спостерігачів і надають технічну допомогу лівійської службі берегової охорони.

Сам лівійський катер берегової охорони також є даром Італії, одним з шести катерів, безоплатно переданих Лівії в рамках двостороннього договору 2007 року про спільній протидії нелегальній міграції.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.