Володимир Литвин
Володимир Литвин

Системні зміни до Конституції варто ухвалити до весни наступного року. Про це заявив спікер Володимир Литвин в інтерв’ю газеті “Київський телеграф”.

“Але для цього, грубо кажучи, немає потреби зганяти 300 парламентарів під один коаліційний дах. Повинна бути серйозна, спокійна робота з реформування влади на місцях, з дотримання конституційних прав громадян”, – сказав він.

“Не повинно бути розриву між практикою і конституційними вимогами. У тому числі і в питанні повноважень президента. Всі чудово розуміють, що у нас є проблема дуалізму виконавчої влади”, – зазначив Литвин.

“Глава держави фактично пропонує парламенту призначити п’ять керівників (Генпрокурора, главу СБУ, міністрів оборони та закордонних справ, главу Нацбанку), а Кабмін – всіх інших”, – сказав він.

За словами спікера, “якщо між прем’єром і президентом є взаєморозуміння – це плюс для країни”. “А якщо ні…Ми вже пережили подібну “епоху”. Треба визначатися”, – зазначив Литвин.

Спікер підкреслив, що “для легітимізації можливих змін в Основний Закон було б краще, щоб співвідношення голосів між опозицією і коаліцією не досягло 150 до 300 на користь останньої”.

“Думаю, нам слід створити у Верховній Раді робочу групу для відпрацювання змін до Конституції”, – заявив він.

“До її складу мають увійти по одному представнику від фракцій, Кабінету міністрів, президента. А кістяк групи повинен складатися з фахівців, які не зацікавлені в тому, щоб віддати перевагу одному з інститутів влади”, – вважає Володмимир Литвин.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.