Володимир Литвин
Литвин повернув бюджет запропонований Кабмін

Кабінет міністрів України у понеділок, 13 вересня, подав до парламенту проект державного бюджету на 2011 р., однак голова Верховної Ради України Володимир Литвин повернув його до уряду.

Про це Володимир Литвин повідомив на прес-конференції у Рівненській області.

Відповідаючи на запитання журналістів, Володимир Литвин пояснив, що керувався липневим рішенням Верховної Ради про винесення на всенародне обговорення проекту Податкового кодексу, і враховував спільні позиції гілок влади і суспільства про те, що бюджет наступного року має бути розроблений на новій податковій основі.

Крім того, за словами Литвина, він враховував ту обставину, що 7 вересня парламент заслухав результати обговорення Податкового кодексу і підтвердив, що бюджет має базуватися лише на новій податковій базі.

Володимир Литвин повернув до уряду проект державного бюджету на 2011 р. з пропозицією, яка співпадає з позицією Президента України і рекомендаціями Ради регіонів від 9 вересня 2010 р. про те, щоб Кабмін розробив бюджет на новій податковій основі з урахуванням норм Бюджетного кодексу.

“Я вважаю це рішення правильним, і у мене були всі підстави не реєструвати поданий документ для направлення у парламентські комітети”, – сказав спікер.

При цьому керівник парламенту зазначив, що урядовий документ був лише зареєстрований як вхідний.

“Я розглянув і обговорив це питання, порадився з працівниками юридичного управління, і прийняв таке рішення”, – сказав він.

Литвин наголосив, що сьогодні “ми повинні демонструвати логіку: всі чекають нового Податкового кодексу, який повинен зробити наше податкове законодавство зрозумілим, прозорим, простим в адмініструванні і таким, яке захищатиме тих, хто платить податки”.

При цьому керівник парламенту висловився за необхідність введення помірних податків для людей бідних і з середніми доходами, і відповідно вищих податків – для тих, хто має великі статки.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.