Лавринович
Лавринович

Кабінет міністрів вважає, що внесення змін до Конституції у 2004 році відбувалося з порушеннями, тому є підстави для визнання політреформи недійсною.

Як повідомив на брифінгу міністр юстиції Олександр Лавринович, така позиція уряду була надіслана до КС у відповідь на звернення судді-доповідача.

“Порушення процедури розгляду, ухвалення і набуття чинності є умовою для визнання акту неконституційним в цілому”, – сказав Лавринович.

За його словами, такі приклади мали місце. Зокрема конституційний суд визнав неконституційними зміни до закону про КС в зв’язку з невідповідною процедурою його оприлюднення.

“При внесенні змін до Конституції у 2004 році не була дотримана ця процедура, яка визначена в Конституції щодо обов’язкового конституційного контролю кожної зміни, яка вноситься в Конституцію. Це і констатовано у відгуку кабінету міністрів”, – сказав Лавринович.

За його словами, позицію уряду готував Мін’юст, після чого вона за підписом Миколи Азарова була надіслана до КС.

Як відомо, при розгляді подання у КС, суддя-доповідач запитує позицію у президента, уряду, Верховної ради та юридичних учбових закладів, на які потім посилаються у рішення КС.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.