Куба
Кубинська реформа: 500 тисяч звільнених працівників у держсекторі

Кубинський уряд збирається скоротити 500 тисяч робочих місць в держсекторі до березня майбутнього року, щоб дати можливість розвиватися приватному бізнесу.

Такий крок місцеві та закордонні ЗМІ називають безпрецедентним і нагадують, що подібної практики не було з 1960-х років.

За статистичними даними, 500 тисяч осіб становлять 12% від усіх зайнятих у держсекторі службовців у країні. У рамках “реорганізації ринку праці” уряд розраховує до 2011 року видати 250 тисяч ліцензій на підприємництво, що вдвічі більше нинішнього рівня, і створити 200 тисяч нових робочих місць у приватному секторі.

Природно, що зміни лякають кубинців, які звикли за довгі десятиліття до розміреності і стабільності в системі соціалістичної праці.

“Політика нашої країни зводиться до того, що ніхто не залишається на вулиці, що у кожного є зарплата, на яку він живе. Навіть із зарплатою нелегко прожити, адже життя дорожчає. І це потрібно прийняти в розрахунок”, – розповідає працівник парковки.

Брат Фіделя Рауль Кастро зайняв президентський пост в 2008 і тут же визнав необхідність проведення реформ у країні, в першу чергу, в економічній сфері.

Відзначимо, нещодавно Фідель Кастро визнав, що кубинська модель економіки вже неефективна.

За матеріалами Euronews.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.