конституційний суд
КС сьогодні поговорить про реформу

Конституційний суд України почне сьогодні, 23 вересня, у формі усного слухання розгляд справи за конституційним поданням 252 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) закону України  “Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 року.

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

На думку авторів подання, підставою для визнання неконституційним закону 2004 року в цілому є порушення встановленої Конституцією України процедури його розгляду і ухвалення, оскільки відповідний проект закону України “Про внесення змін до Конституції України” з певними поправками був розглянутий і прийнятий Верховною Радою України як закон № 2222 без обов’язкових у такому разі висновків КСУ щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Конституції України (стаття 159 Основного Закону України). Суддя-доповідач у справі – Сергій Вдовиченко.

Напередодні джерела “Дзеркала тижня” повідомили, що глава КСУ Анатолій Головін 21 вересня підписав розпорядження про проведення засідання КСУ з розгляду питання про конституційну реформу в найближчий четвер, 23 вересня.

КСУ відкрив виробництво у даній справі 17 вересня за поданням депутатів Верховної Ради. За даними джерела видання, в КСУ готуються зафіксувати факт порушення статті 159 Конституції і на підставі статті 152 тієї ж Конституції визнати закон №2222, яким була введена в дію нова редакція Основного закону, неконституційним.

На думку спікера ВР Володимира Литвина, КСУ не скасує політреформу 2004 р. “Політреформа не може бути скасована. Можуть бути певні рішення. Я виходжу з того, що судді Конституційного суду розуміють відповідальність за будь-яке рішення”, – сказав він.

В той же час екс-президент України Леонід Кравчук не виключає, що КСУ скасує політичну реформу і поверне ширші повноваження Президентові України Віктору Януковичу.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.