Йосип Вінський
Вінський: КСУ не може вносити зміни до Конституції

Лідер партії «Народна влада» Йосип Вінський вважає, що Конституційний суд України не має права вирішувати конституційність закону «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 р.

Про це екс-міністр транспорту заявив у четвер, 23 вересня, коментуючи початок розгляду КСУ даного закону за поданням 252 народних депутататів.

«Він (суд- ред.) має компетенцію оцінювати закони, акти Президента, постанови Кабміну і так далі», – пояснив Йосип Вінський.

За словами політика, КСУ може лише зробити оцінку процедури ухвалення змін до Конституції, але навіть у випадку визнання порушень процедури це жодним чином не означатиме автоматичного скасування політреформи.

«КСУ не може міняти Конституцію. Питання внесення змін до Основного закону перебуває в компетенції виключно Верховної Ради», – наголосив лідер Вінський.

В той же час, він підкреслив, що оскільки ми живемо за нинішньої редакцією Конституції вже шість років, зі змінами до неї треба бути дуже обережними.

«Депутати Верховної ради мають дане законом право звернутися до КСУ. Але нехай КСУ розглядає їхні подання в межах своєї компетенції», – зазначив Йосип Вінський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.