Віктор Швець
Віктор Швець

Сьогоднішнє засідання Конституційного суду щодо розгляду політреформи-2004 – це знущання над Конституцією, правами і свободами громадян та усім українським народом.

Про це в інтерв’ю виданню «Главком» заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець.

«Просто смішно, коли судді задають заздалегідь заготовлені, написані в адміністрації президента запитання, а представник так званого «суб’єкта звернення» до Конституційного суду намагається показати, який він розумний, і дає наперед заготовлену відповідь», – сказав він.

«Там не було, та й, насправді, не могло бути альтернативної точки зору. Всі співали в унісон побажанням АП», – наголосив він.

На думку Швеця, сьогоднішнє засідання Конституційного суду є ще одним яскравим підтвердженням звершеного факту: в Україні Конституційного суду немає.

«Конституційний суд повністю знищений адміністрацією президента», – сказав він.

«Якщо Банкова поставить перед Конституційним судом завдання визнати Президента України єгипетським фараоном, то він визнає Віктора Януковича фараоном», – додав Віктор Швець.

Народний депутат наголосив, що влада намагається антиконституційно внести зміни до Основного Закону.

«Відповідно до норм Конституції, для внесення змін до неї треба 300 голосів. Зараз в Партії регіонів не можуть набрати стільки голосів, а тому пішли шляхом скасування політреформи», – зазначив він.

Віктор Швець наголосив, що Конституційний суд може лише перевірити на конституційність положення законів, а не саму Конституцію.

«Закон №2222 став частиною Конституції, він вже є нею самою. Основний Закон не дає права КС переглядати на відповідність Конституції окремих положень самої себе», – підкреслив БЮТівець.

Народний депутат також зазначив, що якщо визнавати конституційну реформу неконституційною, то після цього треба буде проводити нові вибори Президента та парламенту.

«Всі вони обиралися під інші повноваження, їх ними наділяв народ. Якщо вони цього не зроблять, то це буде прямою узурпацією влади», – резюмував нардеп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.