тролейбуси
У Криму досі "у строю" тролейбуси, вироблені ще 40 років тому

Компанія “Кримтролейбус” отримала диплом Книги рекордів Гіннеса, який підтверджує, що підприємство використовує найстаріший рухомий склад.

Як заявив генеральний директор республіканського виробничого підприємства “Кримтролейбус” Віталій Нахлупін, Кримом до цього часу перевозять пасажирів на тролейбусах, вироблених ще в 70-х роках.

Всього в парку числиться 287 тролейбусів, ще 200 розукомплектовані та не підлягають відновленню. За його словами, зношеність парку становить 96,8%. Кілька десятиліть склад не оновлювався. З 117 ремонтів, запланованих на цей рік, здійснено тільки 57. Також не оновлювалося й устаткування, яке було закуплено ще в 58-60 роках.

Крім проблем самого транспорту спостерігається зношеність ізоляторів контактних мереж, стикування тролів, аварійно-тягових підстанцій. Знос цього устаткування становить 45%, проте заміняти або ремонтувати його потрібно вже при зносі, що дорівнює 20%

Кримський уряд обіцяє виділити 144 мільйони гривень, отриманих зі стабілізаційного фонду України, з них 45 мільйонів піде на реконструкцію, решта грошей вкладуть в закупівлю 300 новеньких сучасних тролейбусів.

Тим часом, кримська тролейбусна лінія – найдовша в усьому світі, її довжина становить 86 кілометрів. До складу Кримтролейбус входять Сімферопольський, Алуштинський і Ялтинський тролейбусні парки. Раніше в Сімферополі було два парки, але кілька років тому вони були об’єднані.

Джерело Кореспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.