Іспанія
Європейці хочуть прожити пенсію в Іспанії

Кожен четвертий житель Західної Європи хотів би на пенсії переселитися до Іспанії.

Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Aon.

Ще 15% відправилися б до Франції. У першу п’ятірку найкомфортніших увійшли також США, Італія та Австралія.

Водночас у десятку найбільш привабливих для майбутніх пенсіонерів країн і регіонів увійшли також Африка, Латинська Америка, Швейцарія, Великобританія і Нідерланди.

Натомість самі ж іспанці не хочуть нікуди виїжджати. 86,8% мешканців Іспанії хотіли б нікуди не їхати на пенсії. Такої ж думки дотримуються французи (81,1%) і датчани (73,6); менш патріотичними виявилися жителі Великобританії (42,7%), Німеччини (45,9%) та Ірландії (49,0%).

Тим часом, керівник латвійського філії Aon Baltic Айгарс Мілтс вважає, що працююче населення Старої Європи може дозволити собі такий вибір завдяки цілеспрямованому накопиченню коштів на приватну пенсію. У Латвії лише вкрай невелика частина населення таким же чином планує свою старість.

“Люди, на жаль, ведуть себе безвідповідально, не дотримуються фінансової дисципліни, вважаючи за краще сьогодні витратити всі зароблені гроші замість того, щоб регулярно надсилати 10-15% свого доходу на накопичення. Вважаю, що цим питанням треба всерйоз займатися вже починаючи з 25-26 років. Кожен, хто нині працює повинен не тільки думати, а й робити конкретні дії, якщо він не хоче з виходом на пенсію залежати тільки від держави “, – заявив Мілтс.

Опитування, в якому взяли участь 7500 працездатних європейців, було проведено у 10 країнах, Великобританії, Німеччині, Ірландії, Нідерландах, Швейцарії, Данії, Бельгії, Іспанії, Норвегії і Франції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.