Безробіття
Кожен 11 українець безробітний

У першому півріччі 2010 року рівень безробіття в Україні за методологією Міжнародної організації праці становив 9% і суттєво перевищив урядовий прогноз – 8,1%.

Водночас заборгованість із виплати заробітної плати на початок липня зросла на 21,6% – до 1,8 млрд грн.

Споживчі ціни за січень-червень зросли на 3,3%. Надалі рівень інфляції зростатиме внаслідок підвищення цін на промислову і сільськогосподарську продукцію, природний газ для населення, а також тарифів на житлово-комунальні послуги.

Обсяги невідшкодованих сум податку на додану вартість зросли більше ніж на третину і досягли загрозливого розміру – 31,7 млрд грн, а переплати податків, зборів (обов’язкових платежів) – 14,6 млрд гривень. Навіть з урахуванням вказаних суб’єктивних чинників рівень виконання річного плану доходів державного бюджету в січні-червні поточного року становив лише 41,9%. Доходи загального фонду не виконано на 7,5 млрд грн, або 7,7%.

Невиконання доходів державного бюджету зумовило проведення видатків в обсязі лише 43% річного плану. Як і в минулому році, основна їх частина спрямована на поточні видатки (97,6%). Видатки загального фонду не виконані на суму 5,3 млрд грн, або 4,4% плану звітного періоду.

Державний бюджет виконано в цілому з дефіцитом 26,5 млрд гривень. Внаслідок перевищення надходжень від державних запозичень над погашенням боргу, державний і гарантований державою борг збільшився на 7,2% – до 340,7 млрд. гривень.

Згідно з експертною оцінкою Рахункової палати, за умов уповільнення темпів економічного зростання, низького рівня надходжень доходів, нарощування залишків невідшкодованих сум податку на додану вартість, значних обсягів переплат податків, зборів (обов’язкових платежів), виконання державного бюджету в затверджених обсягах за підсумками поточного року є проблематичним.

Нагадаємо, 20 серпня в Мінпраці на засіданні правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття було підвищено мінімальний розмір допомоги по безробіттю на 65 гривень.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.