Роман Зварич
Зварич: коаліція не дозволяє повноцінно розслідувати справу РУЕ

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування корупційної діяльності «РосУкрЕнерго» не змогла затвердити попередній звіт Комісії у зв’язку з неявкою на засідання комісії депутатів від провладної коаліції.

Про це заявив голова ТСК Роман Зварич.

Він повідомив, що за затвердження попереднього звіту проголосували п’ять членів комісії при необхідних шести.

Водночас Зварич вислови сподівання, що до запланованого на п’ятницю, 24 вересня, звіту комісії матиме необхідні підписи, повідомляє прес-служба БЮТ.

Зокрема, він повідомив, що розраховує на підпис члена фракції НУ-НС Володимира Ар’єва, який сьогодні був відсутній на засіданні з поважних причин.

Голова ТСК також заявив, що у разі, якщо попередній звіт не буде підтриманий  більшістю членів комісії, він не оприлюднить жодного документу.

«Те, що члени Партії регіонів, крім мого заступника Анатолія Кінаха, не беруть участь у засіданнях ТСК, мені важко прокоментувати, але один «регіонал» мені відверто сказав, що йому порадили не ходити на засідання ТСК», – наголосив Зварич.

Він також зазначив, що рішення парламенту про заслуховування попереднього звіту ТСК стане сигналом для суспільства:

«Якщо Партія регіонів захоче встановити істину у справі «РосУкрЕнерго», то члени коаліції затвердять попередній звіт ТСК, а також підтримають нашу пропозицію про продовження роботи комісії ще на два місяці. А якщо волі коаліції на це не буде, комісія завершить свою роботу так і не прозвітувавши перед парламентом та перед народом».

Окрім рішення щодо звіту комісії та пропозиції продовжити роботу ТСК на два місяці члени комісії на сьогоднішньому засіданні вирішили звернутися до президента України з вимогою доручити СБУ надати всі необхідні матеріали, необхідні для продовження роботи ТСК та проведення об’єктивного розслідування.

Зварич підкреслив, що відмова органів держаної влади надавати тимчасовій комісії оригінали документів, зокрема, оригінал рішення Стокгольмського арбітражу, є основною причиною неможливості встановлення істини у справі.

За його словами, ТСК наразі у своїй роботі керується свідченням міністра палива та енергетики Юрія Бойка про те, що переклад рішення Стокгольмського арбітражу, який є у наявності комісії, не відрізняється від оригіналу.

Зварич також заявив, що підозрює, що у справі «РосУкрЕнерго» проти «Нафтогазу» в Стокгольмського арбітражі були всі ознаки змови:

«Я сильно підозрюю, що була повна здача позицій НАКу».

За словами Романа Зварича, попередній звіт комісії у разі його заслуховування буде складатися з декількох блоків, зокрема, з переліку звернень ТСК до органів держаної влади, у тому числі до Генпрокуратури та СБУ, а також відповідей, які ТСК отримала на ці звернення. Також Зварич має намір поінформувати парламент про перелік свідків, які були допитані комісією та про перелік свідків, які відмовились свідчити, йдеться у повідомлення прес-служби БЮТ.

При цьому він нагадав, що ТСК за час своєї роботи допитала у якості свідків екс-прем’єра Юлію Тимошенко, адвоката екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка Юрія Сухова та міністра палива та енергетики Юрія Бойка.

Зварич додав, що голова СБУ Валерій Хорошковський та міністр юстиції Олександр Лавринович відмовилися з’явитися на засідання ТСК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.