Музеї у Києво-Печерській Лаврі зникнуть

На сесії Київради вдруге голосуватиметься рішення щодо передачі Києво-Печерського історико-культурного заповідника до державної власності, яким Рада позбавить приміщення трьох музеїв недовиселених минулим голосуванням. Повторний розгляд питання в Київраді відбудеться на виконання рішення Кабміну. Про це заявив депутат фракції «Блок Юлії Тимошенко» у Київській міській раді, голова комісії міської ради з питань культури та туризму Олександр Бригинець. 
«Всю брудну роботу має зробити Київрада, а Кабмін хоче залишитись білим і пухнастим», – впевнений О.Бригинець.  «Для культури те рокове рішення Київради стало трагедією, коли від виселення вціліли лише кілька музеїв. Тепер ми бачимо, що це був лише початок. Як тільки Лавра була передана до державної власності, Кабмін подумав, що залишеного Київрадою забагато для культури і вирішив зачистити Лавру повністю», – зазначив О.Бригинець. 
Депутат запевняє, що такі дії Кабміну пов’язані з бажанням нинішньої влади догодити Російській православній церкві та її українскій філії УПЦ МП. Політики хочуть перетворити Лавру з духовного в суто церковний осередок, використавши приміщення музеїв на келії для монахів та готельні номери для vip-паломників  – зазначив О.Бригинець. 
За прийнятим на сесії 15.07.10 рішенням Київради «Про надання згоди на безоплатну передачу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника до державної власності» на його території мало залишитись 3 музеї комунальної власності – Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Музею книги і друкарства України, а ще 3 музеї та близько 30 творчих майстерень підлягали виселенню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.