Київ, Київська міськрада
Київрада залишить столицю без парків

Кияни можуть втратити Труханів і Жуків острови, Протасів Яр та інші заповідні місця.

Сьогодні місто живе і розвивається хаотично. Чинний Генплан до 2020 року всі ігнорують, а новий – до 2025-го – тільки розробляється. Але й до нього практично у всіх фахівців є безліч претензій. І, тим не менше, документом дають зелене світло.

Ще на початку літа Концепцію стратегічного розвитку міста (перша стадія на етапі прийняття Генплану) представили Кабміну і отримали благословення. Але потім відбулася зміна влади в столиці, і Олександр Попов пообіцяв переглянути, доопрацювати і прийняти. Концепцію представлять Київраді і, швидше за все, візьмуть за основу. Чого, за словами архітекторів, робити ніяк не можна.

«До розробників було близько 33 питань і зауважень. Їх не врахували. Скажу вам так – з прийняттям документа Київ втратить понад 1000 гектарів зелених зон. Парків не буде, залишаться лише житлові будинки, офіси, торгові центри. Ми точно втратимо Труханів і Жуків острови, Протасів Яр, парк на Троєщині вздовж Десни і ще багато інших заповідних місць», – констатував архітектор Сергій Дюжев.

А архітектор Віктор Глеба запевняє, що таке поспішне прийняття Концепції фактично узаконить всі нелегітимні землевідведення в місті і люди не зможуть протестувати проти конфліктних будівництв. Таких тільки в буферній зоні Софії Київської більше 30.

Крім цього, багато претензій і в інституту «Київгенплан». Столиця не буде розширюватися за рахунок області, і в місті настане транспортний колапс. Будинки будуть надмірно високими, людей в них буде в рази більше, отже, і кількість транспорту зросте. А дороги розширювати нікуди. Тому будемо стояти в пробках.

За матеріалами SV-Development, Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.