Арктика
Китай бороздить простори Антарктики

Китай планує побудувати свою четверту дослідну станцію в Антарктиці протягом найближчих 5-15 років. Про це заявив керівник відділу Державного управління океанографії КНР Цюй Таньчжоу.

Зараз у Китаю на континенті є три дослідницькі станції: “Велика стіна”, “Чжуншань” і “Куньлунь”. Поряд з будівництвом нової станції планується розширювати транспортну і телекомунікаційну інфраструктуру, удосконалювати системи безпеки і передачі даних на трьох наявних, відзначив чиновник.

Крім того, в майбутній п’ятирічці (2011-2015 роки) планується почати будівництво флоту полярних дослідницьких суден, зазначив Цюй. Розробка кораблів почнеться в 2011 році і повинна бути завершена до 2013 року.

Китай в останні роки нарощує масштаби власних полярних досліджень. Крім трьох станцій в Антарктиці країна має в своєму розпорядженні арктичну дослідну станцію “Хуанхе” на норвезькому архіпелазі Шпіцберген. Для досліджень активно використовується наявний у КНР сучасний криголам “Сніжний дракон” (“Сюелун”), що 20 вересня повернувся з четвертої китайської арктичної експедиції.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.