Китайський автомобіль
Китай хоче стати лідером у виробництві "зелених" автомобілів

Китай планує за 10 років стати світовим лідером з виробництва автомобілів з гібридними та електричними моторами.

Як пише газета «Ведомости», Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю працює над 10-річним планом перетворення КНР в лідера з виробництва електромобілів.

Щоб отримати право випускати їх у Китаї, іноземці повинні будуть створювати з місцевими підприємствами СП на правах молодших партнерів. Пекін хоче примусити іноземних автовиробників “віддати технології виробництва акумуляторних батарей, електромоторів та систем контролю в обмін на доступ на ринок”, заявив топ-менеджер однієї з іноземних автокомпаній. Про плани створення електромобілів для КНР заявляли Toyota, Nissan і Mitsubishi Motors.

Крім того, десятирічний план передбачає перетворення трьох з п’яти китайських компаній у виробників електромобілів і гібридів світового рівня, а також створення двох-трьох глобальних постачальників комплектуючих для електромобілів. Інвестиції в проект можуть скласти 100 млрд. юанів ($15 млрд). Яку частину витрат візьме на себе держава, поки не відомо. До 2020 року на китайських дорогах буде налічуватися до 5 млн. електромобілів і гібридів, а їх щорічне виробництво може скласти 3 млн. штук.

Китайський ринок традиційних автомобілів з бензиновим двигуном в минулому році став найбільшим у світі. Як повідомлялося, 2013 року понад 5 млн. автомобілів будуть експортуватися з лейблом «Made in China». Це становить 50% від усього світового експорту.

До 2015 року, згідно із оприлюдненою у серпні доповіддю Pike Research, Китай стане головним ринком збуту електромобілів і гібридів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.