Кабмін, Азаров
КМУ передасть право видачі земельних актів центральному Держкомзему

Кабінет міністрів пропонує передати повноваження щодо забезпечення виготовлення та видачі державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою від місцевої влади Державному комітету України із земельних ресурсів.

Про це йдеться в законопроекті № 7059 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо повноважень з реєстрації права власності на землю)», внесеному у ВР 28 серпня.

Згідно з документом, уряд пропонує доповнити ст.15 Земельного кодексу України пунктом, який розширить повноваження центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів (Держкомзем), додавши повноваження щодо забезпечення виготовлення та видачі державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою.

При цьому Кабмін пропонує виключити ч.2 п.6 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яким сільські, селищні, міські ради могли делегувати своїм виконавчим органам повноваження з реєстрації суб’єктів права власності на землю; реєстрації права користування землею і договорів про оренду землі; видачі документів, які підтверджують право власності і право користування землею.

Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту, ведення органами місцевого самоврядування локальних баз даних земельного кадастру в різному форматі не дає можливості ведення єдиного обліку і моніторингу земель, перешкоджає впровадженню єдиної державної політики, в тому числі і податкової.

Кабінет міністрів мотивує доцільність прийняття подібного закону необхідністю прискорити земельну реформу, спростити впровадження державної політики, викорінити можливість для корупції.

За матеріалами SV-Development

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.