ЕТА
ЕТА припинила збройну боротьбу

Заява баскського сепаратистського угрупування ЕТА про припинення збройної боротьби за незалежність Країни басків викликала скептицизм іспанської влади, недовіру регіональної влади, проте дала надію на припинення збройної боротьби.

Прем’єр-міністр Хосе Луїс Родрігес Сапатеро вважає заяву двозначною і такою, що “намагається збити з пантелику іспанську громадськість”.

Глава МВС в баскському уряді Родольфо Арес зазначив, що заява не дає відповіді на питання, чого саме хоче угруповання – миру або тільки перемир’я:

“Це гарна новина, але я повинен негайно обмовитися, що цього звернення зовсім недостатньо, тому що воно не відповідає очікуванням більшої частини баскської суспільства щодо ЕТА. Від них чекають повного припинення терористичної діяльності”.

“Ми закликаємо всіх політиків, всі профспілки та соціальні рухи, уряду в Мадриді та Парижі, все світове співтовариство конструктивно відгукнутися на вираження волі більшості баскської суспільства”, – прокоментували заяву ЕТА представники баскського об’єднання Esquerra Abertzale, що не має легального статусу.

За даними опитувань, збройні методи боротьби за незалежність підтримують менше 15% населення іспанської Країни басків.

У той же час лідер північно-ірланской партії партії Шинн Фейн Джеррі Адамс оцінив заяву ЕТА як “дуже значущу”:

“Це прихильність угруповання мирним і демократичним методам. Я сподіваюся, що іспанський уряд правильно сприйме це і зустріне в позитивному руслі “.

Нагадаємо, що раніше ЕТА заявила про припинення збройної боротьби за незалежність країни басків. В заяві йшлося про те, що угрупування переходить на інші методи досягення своїх цілей.

Останній раз про перемир’я з урядом соціалістів ЕТА говорила в 2006 році, але діалог обірвався після теракту в аеропорту Мадрида. Його жертвами стали два іммігранта. Всього за понад півстоліття боротьби за незалежність від рук бойовиків ЕТА загинуло 829 чоловік.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.