Збагачений уран
Збагачений уран

Провідний опозиційний рух Ірану оголосило про виявлення своїми активістами секретного комбінату зі збагачення урану недалеко від міста Абієк, в 125 кілометрах на північний захід від Тегерана.

Активісти руху повідомили, що будівництво комбінату почалося в 2005 році і на даний момент завершено на 85%. Інформація передана ними адміністрації США і керівництву МАГАТЕ, які поки не відреагували на неї.

На даний момент комбінат у Абієку – третій з відомих в Ірані, поряд з установкою в Натанзі та виявленим в минулому році комбінатом у Кумі. Відповідно до опублікованого цього тижня звіту МАГАТЕ, на даний момент Іран має у своєму розпорядженні 22 кілограмами урану, збагаченого до стадії вище 15%, тобто придатного для будівництва ядерної бомби, і 2800 кг урану, який Іран потенційно може збагачувати до військового рівня. Цієї кількості вистачить для виробництва вже двох ядерних зарядів – це за умови, що Іран не приховує додаткові запаси урану або потужності з його збагачення.

Відзначимо, що Іран відкидає усі заяви та підозри західних країн Ірану в спробах створити ядерну зброю. Іранське керівництво наполягає на мирному характері своїх розробок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.