інвестиції
Іноземні інвестори залишили Україну

Минулого року з європейських країн за перші шість місяців в Україну надійшло 1,86 млрд доларів. В 2010 році інвестиції з Європи впали в 14 разів.

За першу половину 2010 року в Україну надійшло всього 500 млн доларів іноземних інвестицій – це майже в 2,5 разу менше, ніж в 2009 році. Інвестиції з Європи скоротилися в 14 разів.

Минулого року з європейських країн за перші шість місяців в Україну надійшло 1,86 млрд доларів інвестицій. Йдеться про такі країни, як Голландія, Німеччина, Франція. Інвестиції надходили не на розвиток економіки, а для порятунку банківської системи. Фактично, у європейських інвесторів не було тоді вибору – їм треба було рятувати свої українські активи від краху.

Зараз, хоча гостра фаза кризи пройшла, європейські інвестори демонструють повну байдужість до яких-небудь активів в Україні – в результаті за перше півріччя цього року в нашу країну з Європи надійшло всього 132 млн доларів інвестицій. Це найнижчий показник за усі ті роки, коли цей показник уперше почав досліджуватися – з 2005 року.

До речі, того року з Європи в першому півріччі теж надійшло дуже мало інвестицій – всього 228 млн доларів. Проте вже в другій половині 2005 року за 5 млрд доларів була продана “Криворіжсталь”, платником виступив німецький підрозділ міжнародної компанії Mittal Steel (нині ArcelorMittal – ред.), тому ці гроші були зафіксовані, як інвестиції з Німеччини.

Нагадаємо, за перше півріччя 2010 року підприємства Донецької області отримали майже в 3,5 рази менше іноземних інвестицій, аніж у першому півріччі 2009 року.

за матеріалами: ТСН

Comments

  1. Чувствую янукович с азаровым доведет до краха наше государство. Это не те люди которые могут что то нам УКРАИНЦАМ дать…скорее отнять могут. Жаль что наш народ еще так глуп по сути что бы таких пройдысвитов выбирать.

  2. І так забагато з такою “владою”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.