IBM
IBM купує Netezza

Всесвітня комп’ютерна компанія International Business Machines (IBM) домовилася про придбання софтверної компанії Netezza за $1,78 мільярда.

Акціонери Netezza отримають по 27 доларів за кожну акцію, що на 9,8% перевищує їх ціну на закриття ринку в п’ятницю. IBM планує завершити операцію в четвертому кварталі цього року, повідомляє The Wall Street Journal.

У той же час в ході попередніх торгів 20 вересня котирування акцій Netezza підскочили на 12% – до $27,55, що вказує на можливість початку боротьби за компанію, як це було в рамках декількох останніх угод з купівлі у технологічній галузі. Ціна паперів Netezza з початку поточного року зросла більш ніж удвічі.

IBM і Netezza працювали разом багато років, фокусуючись на системах аналізу значних об’ємом комплексних даних.

IBM повідомила, що за останні чотири роки вона витратила понад $12 мільярдів на 23 угоди по купівлі в аналітичній сфері. При цьому аналітичний бізнес в другому кварталі цього року продемонстрував зростання на 14%.

IBM була заснована 16 червня 1911 р. На даний момент вона є одним із найбільших у світі виробників апаратного і програмного забезпечення. У філіях компанії IBM по всьому світу зайнято більше 399 тис. людей. Чистий прибуток IBM у II кварталі 2010 р. збільшився на 9,1% і склав 3,39 млрд дол., а виручка IBM за підсумками II кварталу 2010 р. зросла на 2% – до 23,72 млрд дол.

Netezza Corp. була заснована в штаті Делавер, США в 2000 р. Компанія розробляє і продає високопродуктивні сховища даних, техніку і сучасні аналітичні додатки. У компанії є 19 офісів у більш, ніж 12 країнах світу. У серпні 2010 р. компанія відкрила нові лабораторії розвитку в Кембриджі, штат Массачусетс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.