Хвороба Альцгеймера
До 2030 року кількість людей, які страждають на старече слабоумство, повинно збільшитися вдвічі

Економічний збиток, пов’язаний з хворобою Альцгеймера, обходиться глобальній економіці приблизно в 604 мільярда доларів, або більше 1 відсотка від ВВП на рік, повідомляє в звіті The World Alzheimer Report. Це більше, ніж річна виручка таких корпорацій як Wal-Mart і ExxonMobil.

Автори звіту вважають, що хвороба Альцгеймера є однією з головних медичних і соціальних загроз XXI століття. До 2030 року кількість людей, які страждають на старече слабоумство, повинно збільшитися в два рази, а до 2050 року – в три рази. При цьому вартість догляду за хворими буде рости ще швидше, особливо в країнах, що розвиваються.

Дані з окремих країн також свідчать про те, що хвороба Альцгеймера є однією з найбільш витратних в сучасному світі. У звіті автори закликають Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) оголосити боротьбу з цією хворобою одним з пріоритетів. За їхньою оцінкою, історія показує, що найтяжчими захворюваннями цілком можна управляти і навіть запобігати їм.

Експерти, крім того, закликали уряди країн світу розробити стратегії по боротьбі з хворобою Альцгеймера і стежити за забезпеченням їх виконання. Вони також повинні гарантувати виділення достатнього обсягу коштів на тести і розробку нових засобів боротьби і профілактики хвороби.

Джерело BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.