Анатолій Гриценко
Гриценко обдумує можливість об'єднання

Екс-міністр оборони обдумує можливість об’єднання опозиційних політичних сил і водночас підтверджує думку, що сьогодні така консолідація неможлива.

Про це Гриценко пише у своєму блозі “Перевірка на міцність”, розміщеному на особистому сайті нардепа сайті. 

Постійно лунають заклики до об’єднання опозиційних сил. Не маю сумніву – ці заклики щирі й актуальні.

Але два питання є важливими. По-перше, як розрізнити справжню опозиційність від торговельно-показної, або заслано-козачкової? По-друге, хіба на будь-яких засадах можна об’єднуватися?

І чи не спричинить нерозбірливе «об’єднання заради об’єднання» ще більшої недовіри й ще більшого розчарування? Причому не колись, а досить скоро – одразу після місцевих виборів. А то й раніше – завтра або післязавтра…

Бо життя перевіряє на міцність кожного з нас практично щодня. І далеко не всі цей іспит витримують.

У лютому місяці «Громадянська позиція» була готова до спільної участі у місцевих виборах з Блоком Віталія Кличка. Проводилися зустрічі лідерів, визначалися спільні позиції… Що маємо зараз? Кличко-боксер виграв усі бої, а от Кличко-політик – не витримав перевірки на міцність, піддався спокусам. У квітні, в останню мить, він відмовився підняти свій голос проти зрадницького Харківського пакту, підписаного Януковичем. Кличко промовчав, коли йшлося про стратегічні інтереси України! Сьогодні фракція Кличка у повному складі проголосувала за ліквідацію у Києві районних Рад. Для тих, хто слідкує за подіями у столиці – це досить цікаве рішення, адже два тижні тому та ж сама фракція Кличка виключила із свого складу депутата Андрієвського, який проголосував фактично за те ж саме?! Чим саме Янукович заохотив Кличка, невідомо, але коли така амплітуда коливань із принципових питань, про яке об’єднання можна вести мову?

У липні місяці надійшла пропозиція щодо об’єднання від Віктора Балоги, лідера партії «Єдиний Центр». Рада нашої партії відхилила його пропозицію. А якби ні? Де зараз «Єдиний Центр», хтось із Вас розуміє? Читаю позавчора заяву Балоги: партія не оголошувала про перехід у опозицію до діючої влади. Наступного дня інший лідер ЄЦ (їх там декілька) Вадим Карасьов заявляє: наша партія в опозиції. Того ж самого дня більше десятка депутатів від ЄЦ у Тернопільській обласній Раді входять до провладної фракції «Стабільність і реформи»?! А керівник київського партійного осередку ЄЦ, яка звільнила місце для Кирила Куликова, призначається на посаду заступника міністра в Уряді Януковича. Як і заради чого об’єднуватися? Як потім пояснювати людям, що це не ти, а хтось не витримав іспитів і спокус? Хто нам віритиме?

Тоді ж, у липні, активно пропонував об’єднуватися в одну партію лідер «Собору» Анатолій Матвієнко. Але й він схибив, коли справа дійшла до столичної влади. Це Матвієнко, підіграючи команді Януковича й не питаючи думки фракції НУ-НС (бо знав, що вона буде різко негативною), вносить антидемократичний законопроект №7069 від 31 серпня 2010 року, яким наноситься удар по самоврядуванню у столиці. Чи можна йти в розвідку з такими людьми?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.