Костянтин Грищенко
Грищенко: Київ запропонував відмовитися РФ від "Південного потоку"

Україна запропонувала Російській Федерації відмовитися від будівництва газопроводу “Південний потік”, а замість цього модернізувати українську газотранспортну мережу, повідомляє Reuters з посиланням на міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка.

“Ми обговорюємо питання, пов’язані з найкращим використанням нашої газопровідної системи. Це найкоротший, найбільш ефективний шлях доставки газу з Росії і Середньої Азії в Європу, – сказав Костянтин Грищенко, який перебуває з візитом у Лондоні. – Ми вважаємо, що немає ніякої необхідності в будівництві “Південного потоку“. Це витратний, непотрібний проект, який ще не пізно скасувати “.

“Південний потік” – спільний проект ВАТ “Газпром” і італійської Eni розрахунковою вартістю близько 10 млрд євро – призначений для постачань російського газу до Європи в обхід України. Євросоюз працює над альтернативним проектом “Набукко” (Nabucco), покликаним знизити залежність Європи від російського газу.

У минулому “газові війни” між Москвою і Києвом кілька разів приводили до перебоїв у поставках газу до Європи. За словами Костянтина Грищенка, Україні потрібно переконати Росію в стабільності транзиту в майбутньому і в тому, що українські газопроводи “будуть модернізовані і зможуть використовуватися протягом багатьох років як найбільш ефективний і надійний спосіб доставки російського газу в Європу”.

Але, додав він, це “на жаль, поки неочевидно для наших російських партнерів”.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.