Греція, гроші, бюджет, дефіцит
Греції вдалося скоротити бюджетний дефіцит

Дефіцит бюджету уряду Греції (без урахування витрат муніципальної влади і служб забезпечення громадської безпеки) за січень-серпень 2010 р. склав 14,49 млрд євро, що менше аналогічного показника, зафіксованого за підсумками січня-серпня 2009 р. на позначці 21,38 млрд євро.

Про це свідчать попередні дані, представлені в п’ятницю, 10 вересня, грецьким Мінфіном.

Проте подібний темп скорочення бюджетного дефіциту (за період з січня по серпень 2010 року він скоротився на 32%) не дозволить досягти поставлених грецьким урядом цілей: Афіни мають намір скоротити дефіцит бюджету країни на 39,5% за підсумками 2010р.

Згідно з повідомленням грецького Мінфіну, темпи скорочення бюджетного дефіциту Греції за звітний період все ж таки вселяють оптимізм: програма передбачала, що країна скоротить дефіцит бюджету за 8 місяців 2010р. лише на 26,5%. В той же час у фінансовому відомстві визнають, що темпи скорочення бюджетного дефіциту дещо сповільнилися, зокрема через скорочення доходів уряду (нагадаємо, що в першому півріччі 2010р. бюджетний дефіцит уряду вдалося скоротити на 45% в річному численні).

Раніше статистичне бюро Греції (ELSTAT) представило переглянуті дані, згідно з якими ВВП Греції скоротився в II кварталі відносно I кварталу 2010р. на 1,8%. При цьому в річному численні ВВП країни за звітний період скоротився на 3,7%. Ці дані виявилися гіршими, ніж опубліковані 12 серпня 2010 року. Згідно з повідомленням грецького статистичного бюро від 12 серпня 2010 р., ВВП Греції скоротився в II кварталі 2010р. відносно I кварталу 2010 року на 1,5%, а в річному численні ВВП країни за звітний період скоротився на 3,5%.

Нагадаємо, що в травні цього року Греція домовилася з Євросоюзом і МВФ про надання їй фінансової допомоги на 110 млрд євро у вигляді трирічної програми кредитування за пільговими ставками – значно нижче ринкових. Це буквально витягнуло Грецію з боргової ями. Перший кредитний транш в рамках програми міжнародної фінансової допомоги на суму 20 млрд євро був отриманий Грецією в травні.  Афіни зобов’язалися проводити радикальну програму скорочення бюджетного дефіциту. Грецькі “заходи строгої економії” включають підвищення податків і акцизів, заморожування окладів держслужбовцям, урізування “тринадцятих” зарплат. Ці заходи викликали запеклий опір з боку населення країни.

7 серпня 2010 року міністр фінансів Греції Георгіос Папаконстантіну повідомив, що Євросоюз дав своє схвалення на виділення другого траншу кредиту Афінам в 9 млрд євро.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.