Куріння, сигарета
Кожен третій європеєць не може жити без сигарети

Вже третій закон, що забороняє куріння в громадських місцях і вводить жорсткі санкції за його порушення, вступив в силу в Греції.

Попередні два, від 2002 і 2009 року, не дотримувалися в країні, яка утримує європейський рекорд по курінню і є другим в ЄС виробником тютюну.

“Це правильна міра з точки зору охорони здоров’я, але для власників барів і ресторанів, по яких тепер вдарила криза, вона стане серйозним випробуванням”, – говорить один із жителів Афін.

У Греції без цигарки не можуть обійтися 42% громадян старші 15 років, тоді як середній показник у Євросоюзі 29%.

“Справа в тому, що греки не вельми люблять дотримуватися законів, всі це знають. Але як тільки закон вступає в силу і вводяться штрафи, від яких важко ухилитися, тоді це працює “, – вважає ще житель столиці.

За непокору забороні курців чекає штраф у розмірі від 50 до 500 євро, а власників закладів – до 10 тисяч євро. Водночас при систематичному порушенні – відкликання ліцензії.

“Загасимо сигарету і продовжимо життя!” – Під таким гаслом веде антитютюнову кампанію грецьке міністерство охорони здоров’я. За дотриманням закону буде стежити поліція, а про всі порушення можна повідомляти за спеціальним телефонним номером.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.