горілка
Вартість горілки зростатиме й надалі

Збільшення акцизу, вартості спирту і склотари призведе до суттєвого подорожчання лікеро-горілчаних виробів, прогнозує асоціація “Укргорілка”.

“З 1 вересня була підвищена ставка акцизного збору до 39,4 грн за 1 л 100% етилового спирту (було 34 грн). Концерн “Укрспирт” в черговий раз, користуючись монопольним становищем на ринку, підвищив вартість спирту майже на 30% – до 115 грн за 1 декалітр (дал)”, – йдеться у повідомленні асоціації з посиланням на її голову Івана Жовнір.

За розрахунками “Укргорілки”, об’єктивна ціна спирту з урахуванням зміни ситуації на сировинних ринках не повинна перевищувати 99 грн за 1 дал.

Асоціація додає, що вартість пляшки також збільшується в ціні на близько 20%. Про це заявили скляні заводи в ході проведення круглого столу на минулому тижні.

Крім того, наголошується в повідомленні, в даний час лобіюється питання про введення нових захисних елементів і збільшення вартості акцизної марки в кілька разів, що не вплине на боротьбу з тіньовим ринком, але призведе до чергового підвищення цін.

Як вважає “Укргорілка”, постійне зростання вартості лікеро-горілчаної продукції при зниженні купівельної спроможності населення загрожує вітчизняним виробникам втратою ринків збуту і активізацією імпорту. За її даними, за 5 місяців поточного року імпорт горілки в Україну у порівнянні з аналогічним періодом 2009 року виріс на 79,5% – до 161,4 тис. дал. Одночасно внутрішнє виробництво ЛГВ за 7 місяців цього року скоротилася на 11,8% – до 29,7 млн дал. лікеро-горілчаної продукції, в тому числі горілки – на 10,7%, до 22,5 млн дал.

Асоціація розраховує, що уряд візьме до уваги важку ситуацію в галузі при прийнятті регуляторних рішень.

Як повідомляв NM, вартість горілки зросла з 1 вересня.

За матеріалами finance.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.