Google Android
Android наступає на конкурентів

Операційна система iOS поступово втрачає свої позиції на ринку мобільних ОС в США. За серпень 2010 року “операційка” від корпорації Apple втратила 0,3% ринку, а за рік зниження склало 11,4%. Зараз iOS встановлена на 56% всіх смартфонів в США (вимірювання проводиться на основі статистики відвідування інтернет-сайтів з тих або інших пристроїв), в той час як у серпні 2009 року “яблучна операційка” була близька до позначки в 67%.

Згідно з недавнім дослідженням, проведеним компанією Quantcast, друге місце за популярністю займає Google Android c 25%. І це при тому, що ще в травні 2009 року ОС від Google була встановлена приблизно на 8% всіх мобільних пристроїв в США. Замикає трійку лідерів BlackBerry OS від RIM з 9% ринку. Частка інших мобільних ОС склала приблизно 10%.

Найбільшим зростанням за серпень 2010 відзначився Google Android, який за минулий місяць додав 2%, а за рік зайняв 18,6% ринку. Частка операційної системи, встановленої на смартфонах BlackBerry, за останній місяць зменшилася на 0,6%, а зниження за рік склало 1,6%. Інші операційні системи втратили за серпень 2010 1,1%, а за рік – 5,7% ринку, говориться у звіті.

Зростанню позицій Android сприяли популярні на ринку США комунікатори HTC Incredible, HTC Evo 4G і Motorola Droid X, випущені на ринок цим літом, вважають експерти. З іншого боку, представники Quantcast заздалегідь відзначили, що в дослідженні не враховувалися інтернет-планшети Apple iPad.

Відзначимо також, що в другому кварталі 2010 року “розумні” телефони на мобільній платформі Android вперше обійшли з продажу в США смартфони iPhone від Apple. Згідно зі статистикою за попередній місяць, у світі щодня продаються близько 200 тисяч мобільних пристроїв на базі ОС від Google.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.